Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier için ney çalan müzisyen Burcu Karadağ: Vize sorununu anlattım, baktı ki benden kurtuluş yok, ‘Çözün bu işi’ dedi!

Türkiye’ye gelen Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier‘in düzenlediği davette ney konseri veren ünlü neyzen-müzisyen Burcu Karadağ, özellikle sanatçılar ve iş insanlarının Almanya’ya vize alırken yaşadığı vize probleminin çözülmesi için Steinmeier’den ricada bulundu. Steinmeier ise Karadağ’ın ricası üzerine “Çözün bu işi” dedi.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Türkiye-Almanya Dostluk Anlaşması’nın 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla üç günlük resmi ziyareti kapsamında Türkiye’ye geldi. Steinmeier’in remi ziyaretinin ilk durağı İstanbul oldu. Cumhurbaşkanı sıfatıyla yaptığı ilk ziyarette, Almanya Büyükelçiliğinin Tarabya’daki tarihi yazlık rezidansında, iş dünyası, gazeteci, siyasetçi ve spor dünyasından isimlere davet verdi. Davete, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu da katıldı.

Davette, Türkiye’nin ünlü neyzeni, müzisyen Burcu Karadağ da Steinmeier için ney konseri verdi. Instagram hesabından Steinmeier ve İmamoğlu ile fotoğrafını paylaşan Karadağ, davette Steinmeier’e Türkiye-Almanya arasındaki vize sorunundan bahsettiğini anlattı. Steinmeier’e, Türkiye’den Almanya’ya vize başvurularında özellikle sanatçılar ve iş insanlarının büyük problem yaşandığından bahseden Karadağ, Almanya Cumhurbaşkanı’nın bunun üzerine “Çözün bu işi” diye görevlendirmelerde bulunduğunu aktardı.

TIKLAYIN – Almanya Cumhurbaşkanı Steinmer, Türkiye’de: Almanya ve Türkiye 100 yıldır birbirlerine sıkı sıkıya bağlı


Karadağ’ın paylaşımı şöyle:

“’Ağır’ konuklarla dolu bir akşamüstü geçirdik. Sayın Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier‘in Türkiye ziyareti sebebiyle verilen resepsiyonda ufak bir Ney konseri yapmış olmaktan dolayı çok mutluyum. Kendisine ayrıca ülkemizde yaşanan -ve son yıllarda daha da kötüye giden- özellikle sanatçı ve iş insanları için büyük bir problem olan ‘vize’ sorununu anlattım ve bu sorunun çözülmesi için ricada bulundum 🙂 Baktı ki benden kurtuluş yok -çözün bu işi -diye görevlendirmelerde bulundu sağ olsun 🙂 Her şey halkımız için , çalışıyoruz:) Sayın Kültür Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ve Sayın İstanbul Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile de hoş sohbet eyledik… Çok güzel bir akşam oldu, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim…”

Orhan Pamuk’la Masumiyet Müzesi’ne ziyaret

Steinmeier, Tarabya’daki davet programının ardından Beyoğlu’ndaki Masumiyet Müzesi’ne gitmiş, burada kendisini kapıda karşılayan yazar Orhan Pamuk ile müzeyi gezmişti

TIKLAYIN – Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, Orhan Pamuk’la Masumiyet Müzesi’nde

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x