QCP Capital: Bu 2 Kripto Para İçin ‘Long’ Zamanı!

Kripto para piyasası yukarı yönlü momentumunu kaybetse de düşüşe direniyor. Bazı analistler, Bitcoin ve altcoin’ler için deha fazla düşüş öngörüyor. Bununla birlikte, piyasanın geleceğinden umutlu olan bir çok analist de var. Bu bağlamda QCP Capital, mevcut seviyelerden Bitcoin ve Ethereum long pozisyon alınmasını öneriyor. Spot Bitcoin ve Ethereum ETF’lerinin Hong Kong’da işlem görmeye başlamasını önemli bir katalizör olarak görüyor.

Önde gelen iki kripto para fiyatındaki düşüş soru işaretleri yaratıyor

Bitcoin ve Ethereum fiyatları mevcut durumda 63.000 dolar ve 3.100 dolar seviyelerinde konsolide oluyor. Singapur merkezli bir dijital varlık ticaret şirketi olan QCP Capital, 27 Nisan’da yeni bir ticaret fikrinde, Bitcoin ve Ethereum opsiyonlarındaki hacimlerin büyük ölçüde sıkıştığını belirtti. Bu hafta, BTC opsiyonlarının yoğun satışı vol eğrisinin çöktüğünü belirtti. Ayrıca, Bitcoin vollerinin %70’ten %50’ye düştüğünü kaydetti. Şirket, eğer insanlar BTC ve ETH satın almak istiyorsa, bu konsolidasyon piyasasının uzun vadeli birikim yapmak için en iyi zaman olduğunu da sözlerine ekledi.

Diğer taraftan QCP Capital, Ethereum (ETH) risk tersine çevirmelerindeki aşağı yönlü çarpıklığın da -%13’e düştüğünü söyledi. Bunun nedeni, muhtemelen SEC’in spot Ethereum ETF’yi reddetmesi veya daha fazla geciktirmesine ilişkin son raporlar. Konuya aşina olan kişilere göre, SEC ve personeli spot Ethereum ETF’ye ve potansiyeline ilgi göstermedi. Katılan dört kişi tartışmaların tek taraflı olduğunu söyledi.

FUD gizlice girmeye başladığında, toparlanma olasılığı artar”

Bu arada, Bitcoin (ETH) ve Ethereum (ETH) fiyatlarının Bitcoin halving sonrası performansı, piyasanın inancını yitirip yitirmediği ya da bunun uzun vadeli bir boğa koşusunda sadece kısa bir duraklama mı olduğu sorularını gündeme getirdi. Santiment, Bitcoin aktif cüzdanlarının dalgalı fiyatlara rağmen hızla yükseldiğini bildirdi.

Santiment ayrıca, Bitcoin’in fiyatının 63,4 bin dolara kadar düşmesinin kripto yatırımcılarını ürküttüğünü belirtti. Analiz firması, sosyal medyada ‘al ifadeleri’nın düşük ve ‘sat ifadeleri’nin yüksek oranda arttığını belirtti. Santiment, “Bu düzeyde, FUD gizlice girmeye başladığında, piyasanın toparlanma olasılıkları artar.” dedi.

Hong Kong’un Spot Bitcoin ve Ethereum ETF’si hayata geçiyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Hong Kong, iki kripto para için spot ETF’ye onay verdi. Bu bağlamda, spot Bitcoin ve Ether ETF’leri 30 Nisan’da Hong Kong’da işlem görmeye başlayacak. QCP Capital, Hong Kong finans sektörünün spot Bitcoin ETF’sine yatırım yapmak için ABD ve Avrupa gibi diğer finans piyasalarına katılmasıyla önümüzdeki hafta bunun potansiyel olarak büyük bir pozitif katalizör olduğunu söylüyor.

Uzmanlar, kurumsal yatırımcıların yoğun alım yaptığı ABD’dekine benzer bir piyasa tepkisi öngörüyor. QCP Capital, Asya kurumsal sermayesinin girişi için bir geçit olabilecek bu alana ilginin arttığını söylüyor. Ayrıca QCP Capital, opsiyon yatırımcıları için BTC ve ETH’nin spot fiyatlarından indirimli olarak haftalık alım çağrısı yapan BTC Akümülatör ve ETH Akümülatör stratejilerini öneriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x